"Words of Mystery" z Fryderykiem!

Podczas piątkowej gali rozdania Fryderyków ogłoszono, że najważniejszą nagrodę polskiego przemysłu muzycznego w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna otrzymuje „Words of Mystery. Music for Choir and Cello”. Uroczystość odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie. „Words of Mystery” to wspólna płyta Marcina Zdunika i Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Nagrana została pod batutą Anny Szostak.


To już trzeci rok z rzędu, kiedy Camerata Silesia zdobywa Fryderyka. W 2020 roku w tej samej kategorii triumfował jej krążek „Camerata Silesia sings Silesian Composers vol. 1”, w 2021 roku, również za najlepszy album z muzyką chóralną, uznano jej płytę „Przez łzy” z utworami Romana Padlewskiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Pierwszego z czterech Fryderyków, które Camerata zdobyła za płyty autorskie, przyznano chórowi w 1997 roku za nagranie „Pieśni kurpiowskich” Karola Szymanowskiego. ​

Nagranie "Words of Mystery. Music for Choir and Cello" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.